Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Žygaičiai

Žygaičių herbas

Žygaičiai – miestelis Tauragės rajono šiaurės vakaruose, prie kelio Tauragė-Vainutas KK199. seniūnijos centras. Yra Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia (pastatyta 1861 m.), gimnazija, paštas, bendruomenės centras (kaimo bendruomenė – „Žygava“). Pro miestelį teka Ežeruona (dešinysis Jūros intakas), čia į ją įteka kairysis intakas Balčia. Žygaičių dalis į šiaurę nuo Balčios paprastai vadinama Žygaičių kaimu, o dalis piečiau – miesteliu. Pagal LTSR administracinį suskirstymą tai buvo Žygaičių kaimas ir Žygaičių miestelis. Žygaičiuose buvęs 1893 metais statytas koplytstulpis su ornamentuotu kryželiu ir Šv. Jurgio skulptūra. Dabar miestelyje yra kitas koplytstulpis su to paties šventojo skulptūra, jis atnaujintas 1987 m. Žygaičių pakraštyje yra 1936 m. statyta trikampio plano koplytėlė su trimis nišomis. Miestelyje yra XIX a. pirmoje pusėje įkurtos kapinės.
Žygaičiai minimi nuo 1561 metų, tada kaimui priklausė 17 valakų žemės, jame buvo 15 kiemų ir viena smuklė. Pirmoji medinė bažnyčia pastatyta 1608 m., antroji, taip pat medinė, pastatyta 1785 m., kurią XIX a. viduryje sudegino žaibas, o 1861 m. pastatyta nauja – mūrinė bažnyčia.

1863 metais įkurta valdiška pradžios mokykla, joje mokėsi 58 vaikai. Spaudos draudimo laikotarpiu Žygaičiai, būdami pasienio gyvenviete, buvo svarbus knygų gabenimo centras - knygos iš Tilžės gabenamos čia, laikomos kunigo Norvaišos namuose ir toliau gabenamos į Kauną bei kitur.

2005 m. liepos 19 d. Prezidento dekretu patvirtintas miestelio herbas, kuriame pavaizduotas raktas ir kalavijas.

adiniai

Miestelyje, Ežeruonos pakrantėje, 1932 metais rastas lobis[1] - puodas su sidabriniais ir variniais pinigais. Viena moneta buvo Vladislavo IV (1647 m.), viena - 1626 m. Zalcburgo taleris, likusios - lenkiškos ir lietuviškos.

Šalia statomos klebonijos buvo rasta akmeninė liūto skulptūrėlė.

Taip pat Žygaičių apylinkėse rastas žalvarinis baltiško tipo įmovinis kirvis.

Žymūs žmonės

1921 m. rugpjūčio 10 d. Žygaičių kaime gimė Kauno medicinos universiteto prof. Leonas Klumbys – neurochirurgas, medicinos mokslų daktaras.


Renginiai Žygaičiuose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652