Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Vaškai

Vaškų herbas

Vaškai – miestelis Pasvalio rajone, prie kelio Pasvalys–Joniškis; seniūnijos centras. Urbanistikos paminklas. Yra Šv. Juozapo bažnyčia (pastatyta 1881 m.), Vaškų vidurinė mokykla, ambulatorija, paštas, gaisrinė. Pirmąjį liepos sekmadienį Vaškuose švenčiami Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo atlaidai ir miestelio šventė.
Kaimas minimas nuo 1655 metų, kai čia pastatyta pirmoji Vaškų bažnyčia. 1730 m. Lenkijos ir Lietuvos karalius Augustas II suteikė Vaškams miestelio steigimo privilegiją su trimis prekymečiais.

2005 m. birželio 15 d. Prezidento dekretu patvirtintas miestelio herbas.

Pavadinimo kilmė

Miestelio vardas tikriausiai yra asmenvardinės kilmės, nuo vyriško vardo (ar pavardės) Vaškas daugiskaitos. Dar ir šiais laikais ši pavardė yra aptinkama Pasvalio apylinkėse.

Pagal kitas miestelio pavadinimo kilmės versijas miestelio pavadinimą galėjo lemti tai, kad pirmoji bažnyčia, su kurios pastatymu siejamas Vaškų atsiradimas, buvo vaško spalvos, o gal dėl šių vietų gyventojų polinkio bitininkauti arba sąlygų bitininkystei.

Nuo XIX a. pradžios iki 1918 m. Vaškai oficialiai buvo vadinami Konstantinavu (ar Konstantinovu), tikriausiai Zvanagaloje gyvenusios dvarininkės Konstancijos Staševskajos garbei. Tačiau naujasis pavadinimas žmonėse neprigijęs ir visą laiką lygiagrečiai [tiesa, neoficialiai] vartotas ir Vaškų pavadinimas.


Renginiai Vaškuose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652