Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

TverečiusTverečius – miestelis Ignalinos rajone, į rytus nuo Ignalinos, šalia sienos su Baltarusija (siena eina Dysnos upe). Seniūnijos centras. Yra Švč. Trejybės bažnyčia, (Didžiasalio mokyklos skyrius), paštas, vakaruose telkšo Tverečiaus ežeras. Auga Tverečiaus ąžuolas (gamtos paminklas).
Istoriniuose šaltiniuose Tverečius paminėtas 1501 metų liepos 21 dieną, kada didikai Viešgailos pasirašė Tverečiaus baltųjų fundacinį raštą, o po trijų dienų – liepos 24 d. buvo įkurdinti ir baltieji kanauninkai – vienuoliai augustinai. Istorijos šaltiniai mini, kad jau 1781 metais Tverečiuje buvo ir mokykla, vėliau išaugusi į nemažą vidurinę mokyklą, kuri šiandien veikia Didžiasalyje, o pačiame Tverečiuje nuo 1998 m. gruodžio 1 d. liko tik pradinė mokykla.

XX a. tarpukariu Tverečių buvo okupavusi Lenkija, vėliau sovietai trumpam perdavė Baltarusijos TSR, o nuo 1940 m. – Lietuvos TSR. Nuo 2004 metų Tverečiuje veikia religinė vasaros vaikų stovykla.


Renginiai Tverečiuje
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652