Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

TeneniaiTeneniai – miestelis Šilalės rajone, į rytus nuo Šilalės. Seniūnijos centras, yra medinė Šv. Barboros bažnyčia (pastatyta 1782 m.), Tenenių pagrindinė mokykla, paštas. Miestelio šiaurėje, kur suteka Tenenys ir Melmentas yra kapinės, kuriose stovi akmeninis koplytstulpis ir daug tradicinių liaudies paminklų. Dar šiauriau yra Tenenių gyvulininkystės ūkiai. Šiauriau bažnyčios, už Tenenio yra išlikęs dvaro parkas. Per miestelį teka upelis Tenenys, pagal kurį ir pavadintas miestelis. Miestelyje į jį įteka Melmentas, piečiau miestelio - Dūrupis. Apylinkėse plyti Tenenių miškai. Rugpjūčio pirmąjį sekmadieni vyksta atlaidai, kurie baigiasi šokiais iki paryčių.
Pirmoji data kai paminėti Teneniai - 1585 m., tuomet jau egzistavo Jonui Stankevičiui priklausęs Tenenių dvaras, kurio žemėse, kūrėsi ir kaimas. XVIII a. pirmoje pusėje Tenenius valdė Vaitkevičiai, vėliau Teneniai atiteko Bilevičiams. 1771 m. dvarininkai išrūpino atlaidų teisę. Adomas Bilevičius 1782 m. pastatė naują bažnyčią (tai perstata koplyčia), o 1789 m. skyrė žemės bei lėšų jos išlaikymui. Tai sudarė sąlygas sudaryti atskirą Tenenių parapiją.

XIX a. pabaigoje Teneniuose gyveno vos 100 žmonių. 1923 m. visuotinio surašymo duomenimis čia buvo 48 sodybos ir 191 gyventojas. Sovietmečiu Teneniai tapo kolūkio centru, keliolika metų čia buvo apylinkės centras. 1979 m. gyventojų skaičius pasiekė beveik 400.

Netoli Tenenių mokyklos, prie kelio į Pajūralį stovi keturkampė mūrinė koplytėlė. Kos viduje yra kryžių nešančio Kristaus skulptūra. Koplytėlė paįpuošta klasicizmo elementais, panaši į esančią Bikavėnuose. Ji pastatyta apie 1860 metus. Sovietmečiu, 1985 m. apgriuvusi koplyčia buvo slapčia atnaujinta per vieną naktį.

Pavadinimo kilmė

Upėvardį Tenenys kalbininkai kildina iš senų žodžių tenė – vieta upėje, kur vanduo neteka, ir žodžio tenėti – tirštėti, stingti.


Renginiai Teneniuose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652