Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

ŠilaiŠilai – miestelis Panevėžio rajone, 1 km į vakarus nuo magistralės Vilnius–Panevėžys. Miestelyje yra Šv. Jėzaus Vardo bažnyčia (nuo 1909 m.), veikia Raguvos mokyklos skyrius (buvusi pagrindinė mokykla), medicinos punktas, stovi paminklas savanoriams.
Bažnytkaimyje veikia Šilų Šv. Jėzaus Vardo bažnyčia. Ji buvo pastatyta iš plytų mūro 1909 metais ir vėliau ne kartą buvo rekonstruojama. Istoriškai parapija Šiluose veikia jau daugiau nei du šimtus metų.

1779 metais Šilų dvaro savininko Franckevičiaus (Pronskevičius) iniciatyva čia buvo pastatyta medinė bažnytėlė. 1909 m. pastačius mūrinę, medinė bažnytėlė nugriauta. 1924 m. pastatyta nauja medinė klebonija ir ūkiniai trobesiai.

1925 m. Šilų bažnyčiai iš JAV buvo atsiųsti nauji varpai. Jie buvo nuliedinti Čikagoje, išeivių iš Šilų rūpesčiu.

Bažnyčios pastatas turi neoromaninės ir neogotikinės architektūros bruožų, yra stačiakampio plano, vienabokštis, su bokšteliu. Gyvatvore apsodintame šventoriuje yra medinė varpinė.

Istorinis paveldas

Šalia kaimo yra išsaugota ir atkurta partizanų žemė – Vyties apygardos kapitono Juozo Krištaponio rinktinės štabas ir paminklas partizanams. Kaime yra pastatytas paminklas savanoriams, koplytstulpis kryždirbiui V. Svirskiui (1835-1916).

Žymūs žmonės

Šiluose gimė Petras Tarutis (1902-1973) – vienas lietuvių profesionaliojo cirko kūrėjų, cirko artistas.


Renginiai Šiluose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652