Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Semeliškės

Semeliškių herbas

Semeliškės – miestelis Elektrėnų savivaldybėje, į vakarus nuo Trakų, prie kelio Vievis–Aukštadvaris; seniūnijos centras. Valstybės saugomas urbanistikos paminklas, išsaugotas senasis išplanavimas su beveik trikampe aikšte. Veikia Semeliškių vidurinė mokykla, vaikų darželis, paštas, ambulatorija, kultūros namai, biblioteka, stovi medinė Šv. Lauryno bažnyčia (pastatyta 1783 m., yra vertintų dailės kūrinių) su varpine (joje yra du XVIII a. varpai ir vienas seniausių Lietuvoje varpas – 1442 metų varpas su gotikiniu įrašu), Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvė. Netoli miestelio (Dargonių miške) – masinių žydų žudynių kapavietė. Miestelis įsikūręs ant Strėvos upės krantų, apsuptas didesnių ir mažesnių ežerų, tad labai mėgstamas poilsiautojų.
Spėjama, kad gyvenvietė įkurta apie 1276–1283 m., kai didysis kunigaikštis Traidenis čia leido apsigyventi nuo kryžiuočių pabėgusiems prūsams ir vakariniams lietuviams. 1375 m. minimas Semeliškių kaimas. XVI a. pradžioje Ldk Aleksandras fundavo pirmąją bažnyčią. 1529–1567 m. vietovė pažymėta LDK neprivilegijuotų miestų sąraše, vėliau minimas miestelis, turėjęs turgaus ir prekymečių privilegijas, 1597 m. – Semeliškių valsčius. Daug kartų kentėjo nuo gaisrų ir karų.

XX a. tarpukariu Semeliškės buvo valsčiaus centras.

Iki 2000 m. priklausė Trakų rajonui. Miestelio herbas Prezidento dekretu patvirtintas 2002 m. liepos 22 d.

Pavadinimo kilmė

Manoma, kad miestelio pavadinimas yra asmenvardinės kilmės, tačiau neaišku, kokia buvusi pradinė to asmenvardžio lytis. Labiausiai tikėtina, kad ji buvusi Samilis (pagal vieną pirmųjų gyvenvietės minėjimų rašytiniuose šaltiniuose). Pasakojama, kad tas Samilis galėjęs būti įkurdintos prūsų genties vadas (tai vakarinių baltų asmenvardis). Gyvenvietė ilgą laiką buvo žinoma kaip Samiliškės, XX a. 1-ojoje pusėje nusistovėjo Semeliškės.


Renginiai Semeliškėse
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652