Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Seirijai

Seirijų herbas

Seirijai – miestelis Lazdijų rajone, šalia kelio Lazdijai–Alytus. Seniūnijos centras. Yra Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia (pastatyta 1584 m.), A. Žmuidzinavičiaus vidurinė mokykla, lopšelis-darželis „Žibutė“, paštas. Į pietus nuo miestelio tvyro Seirijis. Miestelyje yra įmonė „Seirijų žirgai“, kurioje laikomi trakėnų veislės žirgai. Įmonės aikštėje galima mokytis joti, su instruktoriumi ir pakeliauti regioninio parko teritorijoje įrengtais Trako botaninio draustinio keliukais. Apylinkėse aptinkama balinių vėžlių.
Žinomi nuo XVI a. pradžios kaip valdovo žemė, Žygimanto Senojo padovanota Jonui Sapiegai, o vėliau atitekusi radviloms. Pirmasis dvaro savininkas Jurgis Radvila, Vilniaus pilininkas, 1537 m. pastatydino bažnyčią, aplink dvarą pradėjo kurtis miestelis. Boguslavas Radvila, nors ir kalvinas, 1656 m. užrašė Seirijų bažnyčiai išlaikyti 12 valakų žemės.

1795 m. Seirijai atiteko Prūsijai, čia buvo karališkasis dvaras. 1815 m. kartu su Užnemune priklausė Rusijos imperijos Lenkijos karalystei, Augustavo gubernijai. XIX a. pradžioje išaugo drobių audimo pramonė.

1863 m. Seirijai buvo vienu iš sukilimo židinių, o 1863 m. rugpjūčio 7 d. Felikso Kolyškos vadovaujami sukilėliai čia kovėsi su rusų caro kariuomene.

2003 m. birželio 27 d. Prezidento dekretu patvirtintas miestelio herbas.

Pavadinimo kilmė

Miestelio vardas yra vandenvardinis – nuo greta telkšančio ežero Seirijo, kuris savo ruožtu kilęs nuo Seiros upės vardo, kuris yra Jotvingiškos kilmės.

Žymūs žmonės

Seirijuose gimė lietuvių dailininkas Antanas Žmuidzinavičius (1876–1966).


Renginiai Seirijuose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652