Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Krosna

Krosnos herbas

Krosna – miestelis Lazdijų rajone, prie kelio Simnas–Kalvarija. Seniūnijos centras, yra Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia (pastatyta 1842 m.), Krosnos pagrindinė mokykla, vaikų darželis „Eglutė“, paštas. Netoliese yra Žuvinto draustinis.

Rugsėjo 21 d. parapija švenčia šv. Mato, savo globėjo, atlaidus.
Vietovė minima nuo 1602 metų. Apie 1655 m. pastatyta pirmoji koplyčia, 1760 m. įsteigta parapija. Miestelis ėmė augti XIX amžiuje, ypač nuo 8-ojo dešimtmečio, kai pro jį buvo nutiestas plentas Marijampolė–Alytus, o vėliau – ir geležinkelio linija Alytus–Suvalkai.

XX a. pradžioje daug vietos gyventojų dalyvavo nepriklausomybės kovose, o po Antrojo pasaulinio karo pasipriešinimo kovoje prieš sovietus. 1946 m. gegužės 16 d. prie Krosnos įvyko mūšis, kuriame dalyvavo 80 Lietuvos laisvės gynėjų ir virš 400 enkavedistų. Nemažai partizanų (tarp jų ir moterų) žuvo, kitiems pavyko prasiveržti iš apsupties ir pasitraukti į miškus.

2002 m. gegužės 21 d. Prezidento dekretu patvirtintas miestelio herbas.


Renginiai Krosnoje
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652