Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Kamajai

Kamajų herbas

Kamajai – miestelis Rokiškio rajone, prie kelio Rokiškis–Anykščiai (Krašto kelias nr. 120). Urbanistikos paminklas. Seniūnijos centras, stovi Šv. Kazimiero bažnyčia (nuo 1909 m.), yra A. Strazdo gimnazija, paštas. Pro miestelį teka Šetekšna.
Kamajų dvaras žinomas nuo 1541 metų. Nuo 1594 m. priklausė Tyzenhauzams. 1635 m. pastatyta Kamajų bažnyčia. Miestelis išaugo vėliau, ypač XIX amžiuje. 2005 m. birželio 23 d. Prezidento dekretu patvirtintas miestelio herbas.

Pavadinimo kilmė

Miestelio vardo kilmė neaiški. Kai kurie tyrėjai mano, kad kažkada buvęs ežeras Kamajys ar upė Kamaja, tačiau apie Kamajus tokių vandenvardžių nėra minima. Kita versija teigia, kad į vietovę iš dabartinėje Gudijoje prie Lietuvos sienos esančio miestuko Kamojų (netoli Adutiškio, jame dar ir dabar yra lietuvių) atvyko koks nors žmogus (galbūt dvarininkas) ir pavadino gyvenvietę savo tėvonijos ar gimtinės garbei.

Žymūs žmonės

Kamajuose mirė ir buvo palaidotas dvasininkas ir poetas Antanas Strazdas (1763–1833).


Renginiai Kamajuose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652