Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Kaltinėnai

Kaltinėnų herbas

Kaltinėnai – miestelis Šilalės rajone, prie Šilalės-Kelmės kelio ir Žemaičių plento. Iš Kaltinėnų eina keliai į Kražius, Užventį, Varnius, Šilalę. Seniūnijos centras. Stovi Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia ir kapinių koplyčia, veikia A. Stulginskio gimnazija, Lietuvos žemdirbystės instituto Kaltinėnų bandymų stotis, paštas, senelių slaugos namai, reabilitacijos ir sveikatingumo centras, Dvasingumo parkas, stūkso piliakalnis (Kepeliuškalnis). 7 km nuo Kaltinėnų yra Medvėgalio piliakalnis – aukščiausias Žemaitijoje. Molio telkinys.
Praeityje Kaltinėnų ir Medininkų žemės buvo daugelio Kryžiuočių ordino žygių į Žemaitiją galutinis tikslas. XIV a. kelių į Žemaitiją aprašymuose net keturi keliai veda į Kaltinėnų žemę (terra Kalctene, minima 1370 m.). 1375 m. Kaltinėnų kraštas eilinio kryžiuočių antpuolio metu buvo žiauriai nusiaubtas, tačiau žemaičiai, pasiviję užpuolikus, miške juos sumušė.

Kaltinėnų bažnyčia buvo viena pirmųjų Žemaitijoje. Lietuvos valdovas Vytautas ją pastatyti įsakė 1416 m. Šiandieninė nauja moderni Kaltinėnų bažnyčia, kaip ir parapijos senelių slaugos namai bei naujieji sveikatingumo ir jaunimo centrai, pastatyti geros valios žmonių dėka.

XIX a. žemėlapiuose pakeliui iš Kaltinėnų į Tverus žymėta Sietuva (žymi kūlgrinda).

1990 m. pastatytas baltas „Tautos prisikėlimo kryžius“, laikomas aukščiausiu Lietuvoje kryžiumi. Kryžiaus aukštis 20 metrų (autorius – menininkas iš Kauno Juozas Rupšys). Kryžius simbolizuoja 1990 m. tautos prisikėlimą, tuo pačiu tai yra paskutinė kryžiaus kalnų, kurie yra taip pat unikalūs stacijos „Kristaus prisikėlimas“ dalis.

2009 m. gegužės 20 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas dekretu Nr. 1K-1836 patvirtino Kaltinėnų herbą.

Pavadinimo kilmė

Miestelio vardas yra senas, todėl jo kilmę sunku atsekti. Manoma, kad jis galėjęs kilti nuo asmenvardžio (pvz., pavardės Kaltėns, Kaltinas, Kaltenis, Kaltienius ir kt.).

Žymūs žmonės

Netoli Kaltinėnų, Kutalių kaime, gimė ir užaugo Lietuvos prezidentas (1920–1926 m.) Aleksandras Stulginskis. Kaltinėnų kapinėse ilsisi rašytojo Dionizo Poškos palaikai.

Kaltinėnai buvo viena lankomiausių kunigaikščio Gedimino vietų.


Renginiai Kaltinėnuose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652