Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Jašiūnai

Jašiūnų herbas

Jašiūnai – miestelis Šalčininkų rajone, prie kelio Vilnius–Šalčininkai. Seniūnijos centras. Miestelyje yra Šv. Onos bažnyčia (pastatyta 1929 m.), dvaro pastatų ansamblis (rūmai pastatyti 1828 m.) su parku, veikia 3 vidurinės mokyklos (1-oji, „Aušros“ ir M. Balinskio), paštas. Prateka Merkys, yra žvyro telkinys.
Istoriniuose šaltiniuose Jašiūnai minimi nuo 1402 metų. Ilgą laiką priklausė Radviloms, nuo XIX a. pradžios – Balinskiams ir Sniadeckiams (tarp jų ir istorikui Mykolui Sniadeckiui). 1824–1828 m. pastatyti rūmai.

2001 m. liepos 24 d. Prezidento dekretu patvirtintas miestelio herbas.

Dvaras

Dvaro rūmai pastatyti per 1824-1828 m. Sniadeckių iniciatyva, vėlyvojo klasicizmo stiliumi su romantizmo bruožais (projekto autorius – Karolis Podčašinskis). Pagrindinio fasado antrasis aukštas papuoštas 4 dorėninių kolonų portikais. Rūmuose buvo didelė biblioteka, čia gyveno ir lankydavosi M. Balinskis, Jonas ir Julijus Slovackiai, Andrius Sniadeckis, Adomas Mickevičius, Stanislovas Bonifacas Jundzilas ir kiti XIX a. mokslininkai ir rašytojai. Taip rūmai tapo kultūros židiniu.


Renginiai Jašiūnuose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652