Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Daujėnai

Daujėnų herbas

Daujėnai – miestelis Pasvalio rajone, į pietryčius nuo Pasvalio. seniūnijos centras. Greta miestelio prateka Orijos upelis (dešinysis Pyvesos intakas) ir jos intakas Paršupis. Yra paštas, ambulatorija, Daujėnų pagrindinė mokykla, kultūros namai, biblioteka, stovi mūrinė Švč. Jėzaus Vardo bažnyčia (nuo 1803 m.), parapija (nuo 1923 m.). 100 metrų į pietryčius nuo bažnyčios yra Šventabala (Daujėnų šaltinis; sakoma, kad čia apsireiškusi Mergelė Marija). Išlikęs Daujėnų pilkapynas.
Daujėnai minimi nuo 1644 metų. Nuo XVIII a. vidurio turėjo 4 prekymečių privilegiją. 1803 m. vietoje kapinių koplyčios pastatyta Daujėnų bažnyčia, garsėjusi atlaidais ir jų metu vykusiomis mugėmis (ypač per Sekmines). XIX a. Daujėnai garsėjo aludaryste. Nuo 1976 m. žinomi kaip miestelis. 2004 m. kovo 19 d. Prezidento dekretu patvirtintas Daujėnų herbas.

Pavadinimo kilmė

Liaudies etimologija mena, kad kai į atlaidus ir prekymečius suvažiuodavo daug žmonių, tai norėdami sutalpinti visus vežimus, arklius iškinkydavo ir pakeldavo aukštyn ienas. Žmonės sakydavę „daug ienų“, ir nuo atsirado Daujėnai.


Renginiai Daujėnuose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652