Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Čekiškė

Čekiškės herbas

Čekiškė – miestelis Kauno rajono vakaruose, netoli Dubysos (kairiajame krante), šalia kelio Vilkija–Ariogala. Urbanistikos paminklas (radialinis miestelio planas susiformavo XVIII a. viduryje). Seniūnijos ir parapijos centras. Netaisyklingo trikampio plano aikštė yra trijų pagrindinių gatvių sankryžoje, čia stovi mūrinė Švč. Trejybės bažnyčia (pastatyta 1821 m.), yra P. Dovydaičio vidurinė mokykla, senelių globos namai (nuo 1993 m.), kultūros centras, paštas.
Dabartinio miesto vietoje 1542 metais minimas Piktakiemio kaimas, XVI a. viduryje į pietryčius nuo Piktakiemio, už upelio įkurtas Čekiškės dvaras (ankstesnis vardas – Čekakampiai), o 1600 m. jau minima ir Čekiškės gyvenvietė. XVII a. įkurta parapija, XVII a. 3-ojo dešimtmečio antroje pusėje įkurta parapinė mokykla, bet 1636 metais kaimas ištuštėjo ir 1687 m. Vilkijos seniūnijos inventoriuje minimas tuščias 6 valakų kaimas – Piktakiemis arba Čekiškė. XVII-XVIII amžių sandūroje pradėjo kurtis miestelis (minimas 1738 m.), kuris 1762 metais gavo turgaus ir prekymečių privilegiją. 1863 metais su Rusijos imperijos kariuomene čia kovėsi B. Koliškos vadovaujami sukilėliai. Tarpukariu apie 70 proc. miestelio gyventojų buvo žydai, Antrojo pasaulinio karo metu dauguma jų žuvo.

1999 m. sausio 12 d. Prezidento dekretu patvirtintas miestelio herbas.

Pavadinimo kilmė

Tikriausiai miestelio vardas yra asmenvardinės kilmės – iš Čekas, Čekis, Čekys. Kilmė nuo čekų tautos yra mažai tikėtina.


Renginiai Čekiškėje
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652