Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miesteliai

Batakiai

Batakių herbas

Batakiai – miestelis Tauragės rajone, prie kelio Tauragė–Skaudvilė. Urbanistikos paminklas. Batakių seniūnijos centras, stovi medinė katalikų Batakių Šv. Onos bažnyčia (pastatyta 1991 m.) ir Batakių evangelikų liuteronų bažnyčia (nuo 1885 m.), veikia Batakių vidurinė mokykla, paštas. Batakiai išsidėstę Ančios (Šešuvies dešinysis intakas) dešiniajame krante. Ant upės kranto stūksantis Batakių piliakalnis (vietinių gyventojų vadinamas Pilaite) – archeologinis paminklas. Už 2 km į pietus yra geležinkelio stoties gyvenvietė.
Istoriniuose šaltiniuose Batakiai paminėti 1448 metais, nors vietovė tikriausiai buvo gyvenama ir anksčiau. Galbūt čia buvęs ir senovės Aukaimis, kurį Ordinas daug kartų puolė, niokojo, o 1305 m. visiškai sunaikino. 1528 m. Batakiai jau buvo valsčiaus centras ir miestelis. 2006 m. gruodžio 28 d. Prezidento dekretu patvirtintas miestelio herbas.

Pavadinimo kilmė

Vietovardžio kilmė aiški: jis yra susidaręs iš asmenvardžio – pavardės Batakis. Tai iš dalies patvirtina ir aplinkybė, kad būta vietovės savininko pavarde Botockis (suslavinta Batakio forma).


Renginiai Batakiuose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652