Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miestai

Ukmergė

Ukmergės herbas

Tai vienas iš seniausių Lietuvos miestų, minimas jau nuo 1225 metų (šie metai laikomi oficialia miesto įkūrimo data). Įkūrėju laikomas kunigaikštis Dausprungas, karaliaus Mindaugo vyresnysis brolis, kuris čia pasistatęs pilį (nors yra iškelta hipotezė, kad pilis ir gyvenvietė galėję būti žymiai anksčiau, o Dausprungas tik sutvirtinęs piliavietę). Tačiau kai kurie istorikai mano, kad ši kronika rašyta XIV a. pabaigoje, o pirmasis Ukmergės paminėjimas buvęs 1333 metais Vartbergės (Hermani de Wartberge) kronikoje, kur minima Ukmergės pilis. Vietovę daug kartų niokojo kalavijuočiai. Miesto viduryje buvo dvi pilys – medinė, sudeginta 1391 m. Vytauto ir Jogailos kovų metu ir mūrinė, pastatyta XV a. pradžioje.
Deltuvai netenkant strateginės reikšmės, Ukmergė augo ir stiprėjo. 1486 m. ji gavo miesto teises, po 1566 m. administracinės reformos tapo Vilniaus vaivadijos Ukmergės pavieto centru. XVI a. viduryje Ukmergėje jau buvo vaitas – Ukmergė turėjo miestietišką savivaldą. 1792 m. suteiktos miesto teisės.

Tarpukariu Ukmergė buvo apskrities centras, tačiau pati kaip miestas turėjo atskiros apskrities statusą. Po karo tapo rajono centru. 1964 m. mieste užfiksuotas rekordiškai mažas metinis kritulių kiekis (355,7 mm; Lietuvos rekordas).


Renginiai Ukmergėje
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652