Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miestai

Lazdijai

Lazdijų herbas

Lazdijai – miestas Alytaus apskrityje, 52 km į pietvakarius nuo Alytaus; rajono centras. Lazdijai yra miesto seniūnijos ir apylinkių seniūnijos centras.

Pro Lazdijus teka Raišupio upelis, stovi Šv. Onos bažnyčia (nuo 1895 m.), yra M. Gustaičio gimnazija, du darželiai-mokyklos („Kregždutė“ ir „Vyturėlis“), Lazdijų krašto muziejus ir jo padaliniai: "Laisvės kovų muziejus" ir Motiejaus Gustaičio memorialinis namas, kultūros namai, paštas, Lazdijų ligoninė, rajono ugdymo ir globos centras „Židinys“. Miesto centre yra Nepriklausomybės aikštė, kiek į pietus – miesto parkas. Lazdijuose yra daug nedidelių kapinių: miesto kapinės, evangelikų liuteronų senosios kapinės, žydų genocido aukų kapinės, sovietinių karių kapinės.
Į pietvakarius nuo miesto įsikūręs Lazdijų kaimas.

1532 m. Lazdijai minimi kaip valdovo dvaras ir seniūnija. Valdant Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Žygimantui Augustui 1560 m. buvo paskirtas žemės sklypas miestui prie Lazdijos kurtis, gyvenvietė minima nuo 1561 m. Apie 1570 m. buvo pastatyta medinė bažnyčia, 1571 m. čia jau veikė pradinė mokykla. 1597 m. gegužės 17 d. karalius Zigmantas Vaza Lazdijams suteikė Magdeburgo teises ir herbą – ši data laikoma Lazdijų gimtadieniu. Apie 1800 m. čia buvo karališkasis dvaras.

1969 m. kovą užfiksuotas rekordinis Lietuvoje įšalas (145 cm).

Miesto herbas atkurtas 1994 m. liepos 11 d. Prezidento dekretu.

Lazdijų miesto pavadinimas kilo pagal upelį, kuris teka pro miestą – Lazdiją (kitas Raišupio upelio vardas). Tačiau nėra aišku, kaip atsirado Lazdijos pavadinimas. Manoma, kad Raišupio pavadinimas yra jotvingiškas ir buvo susijęs su žodžiu riešutas; kadangi Lietuvoje riešutai auga ant lazdynų, todėl tikriausiai ir atsirado upelio pavadinimas Lazdija (vadinama ir Lazda).

Lazdijų miestas turi atskiros seniūnijos statusą rajono savivaldybėje.


Renginiai Lazdijuose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur pavalgyti?


Lazdijos nendrė, UAB

Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652